Już 1 maja wystartuje Zgierski Rower Miejski!

rejestracja

wystarczy 1 minuta

logowanie

przygotuj telefon i PIN

Już 1 maja w Zgierzu zostaną uruchomione 4 stacje, a do dyspozycji mieszkańców i turystów trafią 32 rowery. Pilotażowy system Zgierskiego Roweru Miejskiego będzie w pełni kompatybilny z Łódzkim Rowerem Publicznym, co oznacza, że pożyczone w Zgierzu rowery będzie można oddać w Łodzi i odwrotnie.

Zgierski Rower Miejski to program pilotażowy, jeżeli takie rozwiązanie spodoba się mieszkańcom Zgierza, miasto rozważy rozbudowę systemu. „Zgierz to pierwsze po Łodzi miasto w całym województwie, które postanowiło przetestować ten system. Dzięki współpracy samorządów systemy w Zgierzu i w Łodzi będą w pełni kompatybilne stając się jednym z elementów aglomeracyjnego systemu komunikacji publicznej” – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – „Można będzie swobodnie podróżować między oboma miastami bez obaw, że po dojechaniu na miejsce nie będzie gdzie oddać roweru. A przypomnijmy, że w całej aglomeracji już teraz jest ich ponad 1000” – dodaje.

System Zgierskiego Roweru Miejskiego składać się będzie z 4 stacji umiejscowionych w Parku Miejskim, na Osiedlu 650-lecia, na Placu Kilińskiego i na Malince. Do dyspozycji mieszkańców będą 32 rowery, w tym 2 rowery dziecięce i 2 tandemy. Umowę na pilotaż podpisano do końca sierpnia.

Ze Zgierskiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej ZgierskiRower.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia. Koszt wypożyczenia roweru jest dokładnie taki sam jak w Łodzi, co oznacza, że pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Za pierwszą godzinę wypożyczenia zapłacimy 1 zł, za drugą 3 zł, za trzecią i każdą kolejną po 5 zł.

Samo wypożyczenie jest niezwykle łatwe. Wystarczy wpisać na terminalu przy stacji numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji Zgierskiego Roweru Miejskiego lub Łódzkiego Roweru Publicznego.

Warto podkreślić, że każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z systemów Nextbike na całym świecie. W Polsce systemy Nextbike działają m.in. w Łodzi, Warszawie (Veturilo), Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Katowicach i Gliwicach.